O nás

Půjčovny karavanů a obytných aut – se jmenuje kategorie v katalogovém vyhledávači firmy.cz a ve které jsme taktéž zařazeni. Takto jsme se tam tedy zařadili do škatulky, ale karavan (čili obytný přívěs) si u nás nepůjčíte. Obytné auto – to je zase velmi široký pojem, který zahrnuje vozy od velikosti například VW California, přes dodávkové vestavby v drtivé většině postavené na podvozkovém základě tria Citroen Jumper, Peugeot Boxer a Fiat Ducato. Veskrze stejné platformy jsou používány i na polointegrované, integrované vozy i alkovny. Obytným vozem samozřejmě jsou i pojízdné paláce na podvozcích s celkovou hmotností přesahující 3,5 t a hodnotou rovnající se luxusnímu pražskému bytu.

MOTO - motocykl / VAN - dodávka
MOTOVAN - obytná dodávka pro převoz (nejen) motocyklů

U nás si můžete půjčit vozy, které můžete řídit s řidičákem sk. B, kde byl kladen maximální důraz na prostor garáže, tak aby se do ní mohl naložit „dospělý“ motocykl (cca 200 kg) včetně příslušné motovýbavy (helma, kombinéza, boty, rukavice). Pro mnoho majitelů motocyklů je převážení motocyklu na vleku nebo v dodávce velice stresující záležitost. Často už ve fázi nakládání mají mnozí strach, že jim motocykl sjede z rampy – což je docela obvyklá nehoda, když je člověk na nakládku sám. Po cestě neustále zastavují a kontrolují napnutí upínacích popruhů, aby jim motocykl za jízdy nevypadl z přívěsu na silnici. To jsme se snažili maximálně zjednodušit, takže vozidla jsou vybavena samočinnou nakládací rampou s elektrickým navijákem.

I když jsou naše motovany konstruovány především pro bajkery, není to samozřejmě nijak omezující a vůz Vám rádi zapůjčíme i pokud vyznáváte jiné záliby. Jsou vhodné pro každého, kdo rád tráví svůj volný čas aktivně a pro svoje sportovní nádobíčko potřebuje poněkud větší úložný prostor, např. surfařské vybavení. Mnoho cyklistů ocení možnost mít své drahé bicykly (často odpovídající ceně motorky) v garáži pod zámkem, nikoliv na nosiči všem na očích. Určitě budeme rádi, pokud se s námi podělíte o Vaše zážitky a hlavně fotografie, jak Vám byl motovan užitečný.

P.S.: Ačkoliv by se to někomu mohlo hodit, tak velký nákladový prostor je zakázáno využívat k převážení stavebního materiálu, ke stěhování, apod.